ITT Cannon, LLC CA20L28-15SB-05
CA20L28-15SB-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA20L28-15SB-05
Brief Description
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA20L28-15SB-05.pdf
Availability of CA20L28-15SB-05
QUANTITY
CA20L28-15SB-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA20L28-15SB-05
Internal Part NumberEIS-CA20L28-15SB-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA20L28-15SB-05
Related LinksCA20L28, CA20L28-15SB-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA20L28-15SB-05 Details Description
Related parts for CA20L28-15SB-05
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH SPST QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL 4BIT BIN 16-DIP datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf