ITT Cannon, LLC CA3100E10SL-3SB03-05
CA3100E10SL-3SB03-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E10SL-3SB03-05
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E10SL-3SB03-05.pdf
Availability of CA3100E10SL-3SB03-05
QUANTITY
CA3100E10SL-3SB03-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E10SL-3SB03-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E10SL-3SB03-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E10SL-3SB03-05
Related LinksCA3100E10S, CA3100E10SL-3SB03-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E10SL-3SB03-05 Details Description
Related parts for CA3100E10SL-3SB03-05
IC POT DGTL 50K 1CH SPI 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SLIMLINE 9" RISE KNOB SET SM FT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf