Vishay/Sprague TM3B335M016CBA
TM3B335M016CBA picture photo
Mfg. Part Number
TM3B335M016CBA
Brief Description
TM3335M016BCBA
Datasheet Download
TM3B335M016CBA.pdf
Availability of TM3B335M016CBA
QUANTITY
TM3B335M016CBA Order Process
Ship out your order
Specifications of TM3B335M016CBA
Internal Part NumberEIS-TM3B335M016CBA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TM3B335M016CBA
Related LinksTM3B335, TM3B335M016CBA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TM3B335M016CBA Details Description
Related parts for TM3B335M016CBA
IC VREF SERIES/SHUNT 2.5V 8DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC CLK GEN FANOUT BUFFER 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
FGR22 110VAC 2NO+2NC datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf