ITT Cannon, LLC CA3100E12S-3SB01-05
CA3100E12S-3SB01-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E12S-3SB01-05
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
CA3100E12S-3SB01-05.pdf
Availability of CA3100E12S-3SB01-05
QUANTITY
CA3100E12S-3SB01-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E12S-3SB01-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E12S-3SB01-05
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E12S-3SB01-05
Related LinksCA3100E12, CA3100E12S-3SB01-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E12S-3SB01-05 Details Description
Related parts for CA3100E12S-3SB01-05
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.10V SC70-3 datasheet.pdf
CONN POWER HEADER 10POS GOLD datasheet.pdf
ANVIL CRIMPER (B) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN SMP JACK R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf