ITT Cannon, LLC CA3100E12S-3SB01
CA3100E12S-3SB01 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E12S-3SB01
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
CA3100E12S-3SB01.pdf
Availability of CA3100E12S-3SB01
QUANTITY
CA3100E12S-3SB01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E12S-3SB01
Internal Part NumberEIS-CA3100E12S-3SB01
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E12S-3SB01
Related LinksCA3100E1, CA3100E12S-3SB01 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E12S-3SB01 Details Description
Related parts for CA3100E12S-3SB01
CAP ARRAY 680PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 3/16 X 1.28" datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 5000CPR TOP MNT datasheet.pdf
MICRO 7POS PLUG W/PIN 18" WIRE datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 13A 125V datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 30NF 5% 1400VDC RAD datasheet.pdf