ITT Cannon, LLC CA3100E14S-10SBF80-08
CA3100E14S-10SBF80-08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-10SBF80-08
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-10SBF80-08.pdf
Availability of CA3100E14S-10SBF80-08
QUANTITY
CA3100E14S-10SBF80-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-10SBF80-08
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-10SBF80-08
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-10SBF80-08
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-10SBF80-08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-10SBF80-08 Details Description
Related parts for CA3100E14S-10SBF80-08
FLEX CABLE - AFF20A/AF20/AFF20A datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.15A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf