ITT Cannon, LLC CA3100E14S-10SBF80-09
CA3100E14S-10SBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-10SBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-10SBF80-09.pdf
Availability of CA3100E14S-10SBF80-09
QUANTITY
CA3100E14S-10SBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-10SBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-10SBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-10
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-10SBF80-09
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-10SBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-10SBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-10SBF80-09
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 516BGA datasheet.pdf
ROBOTIC HF BLOCK ANTENNA datasheet.pdf
SENSOR DIFFERENTIAL 0-5 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf