ITT Cannon, LLC CA3100E14S-11PBF80-08
CA3100E14S-11PBF80-08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-11PBF80-08
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-11PBF80-08.pdf
Availability of CA3100E14S-11PBF80-08
QUANTITY
CA3100E14S-11PBF80-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-11PBF80-08
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-11PBF80-08
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-11PBF80-08
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-11PBF80-08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-11PBF80-08 Details Description
Related parts for CA3100E14S-11PBF80-08
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SSOP datasheet.pdf
IC AM/FM FRONT END W/PLL 44SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf