ITT Cannon, LLC CA3100E14S-11SB01-09
CA3100E14S-11SB01-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-11SB01-09
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-11SB01-09.pdf
Availability of CA3100E14S-11SB01-09
QUANTITY
CA3100E14S-11SB01-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-11SB01-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-11SB01-09
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-11SB01-09
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-11SB01-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-11SB01-09 Details Description
Related parts for CA3100E14S-11SB01-09
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, Flat Lead (3 Leads) datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN HEADR R/A LO-PRO 50POS 30AU datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 8-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf