ITT Cannon, LLC CA3100E14S-11SB15
CA3100E14S-11SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-11SB15
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-11SB15.pdf
Availability of CA3100E14S-11SB15
QUANTITY
CA3100E14S-11SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-11SB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-11SB15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-11SB15
Related LinksCA3100E1, CA3100E14S-11SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-11SB15 Details Description
Related parts for CA3100E14S-11SB15
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
WINDOW FRAMELESS 13.88X3.88" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 12W datasheet.pdf