ITT Cannon, LLC CA3100E14S-12SB15
CA3100E14S-12SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-12SB15
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-12SB15.pdf
Availability of CA3100E14S-12SB15
QUANTITY
CA3100E14S-12SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-12SB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-12SB15
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-12SB15
Related LinksCA3100E1, CA3100E14S-12SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-12SB15 Details Description
Related parts for CA3100E14S-12SB15
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE TERMINATION RG/U 178,404 datasheet.pdf
IC CPLD 600MC 5.1NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 350MW SOD123 datasheet.pdf