ITT Cannon, LLC CA3100E14S-2SB05-14
CA3100E14S-2SB05-14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-2SB05-14
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-2SB05-14.pdf
Availability of CA3100E14S-2SB05-14
QUANTITY
CA3100E14S-2SB05-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-2SB05-14
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-2SB05-14
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert14S-2
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-2SB05-14
Related LinksCA3100E14, CA3100E14S-2SB05-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-2SB05-14 Details Description
Related parts for CA3100E14S-2SB05-14
IC COMPARATOR SNGL W/REF LP 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP PTFE 15PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
1000UF 40V 19.3X67.1 85C AXI datasheet.pdf