ITT Cannon, LLC CA3100E14S-4PB03-05
CA3100E14S-4PB03-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-4PB03-05
Brief Description
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E14S-4PB03-05.pdf
Availability of CA3100E14S-4PB03-05
QUANTITY
CA3100E14S-4PB03-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-4PB03-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-4PB03-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions1
Shell Size - Insert14S-4
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-4PB03-05
Related LinksCA3100E14, CA3100E14S-4PB03-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-4PB03-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-4PB03-05
IC 10-B 60MHZ PGM REF A/D 28SSOP datasheet.pdf
RES 100 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 820MA 510 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC ENCODER LIN SGL CHIP 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf