ITT Cannon, LLC CA3100E14S-6SBF80-05
CA3100E14S-6SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-6SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-6SBF80-05.pdf
Availability of CA3100E14S-6SBF80-05
QUANTITY
CA3100E14S-6SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-6SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-6SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-6SBF80-05
Related LinksCA3100E14S, CA3100E14S-6SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-6SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-6SBF80-05
HEX STANDOFF 8-32 NYLON 7/16" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V D618SM datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1W 2515 datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AFN37B/AE37G/AFN37B datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.0W STER D 28TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RES 127K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC datasheet.pdf