ITT Cannon, LLC CA3100E14S-6SBF80-05A232
CA3100E14S-6SBF80-05A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-6SBF80-05A232
Brief Description
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
CA3100E14S-6SBF80-05A232.pdf
Availability of CA3100E14S-6SBF80-05A232
QUANTITY
CA3100E14S-6SBF80-05A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-6SBF80-05A232
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-6SBF80-05A232
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-6SBF80-05A232
Related LinksCA3100E14S-6, CA3100E14S-6SBF80-05A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-6SBF80-05A232 Details Description
Related parts for CA3100E14S-6SBF80-05A232
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
SSR GN3 3-PHASE 25A 4-32VDC datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 100A 500VAC datasheet.pdf
FINGER COTS PINK LARGE 720PC datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
V600-HS AMP W/2M CABLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.4A TO-205 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf
"MICRO 51C P 120"" YEL FLOAT NI" datasheet.pdf