ITT Cannon, LLC CA3100E14S-7SB13
CA3100E14S-7SB13 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-7SB13
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-7SB13.pdf
Availability of CA3100E14S-7SB13
QUANTITY
CA3100E14S-7SB13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-7SB13
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-7SB13
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange; Through Hole
TerminationSolder
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-7SB13
Related LinksCA3100E1, CA3100E14S-7SB13 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-7SB13 Details Description
Related parts for CA3100E14S-7SB13
TCO 50VDC 2A 92C(198F) STRAP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
PANEL SIDE 49X20X0.8" GREY 1/PR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -9V 1W datasheet.pdf
500 TB SOCKET MATCH EO datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf