Amphenol Aerospace Operations D38999/26SG35HN-LC
D38999/26SG35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26SG35HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 79C 79#22D PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26SG35HN-LC.pdf
Availability of D38999/26SG35HN-LC
QUANTITY
D38999/26SG35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26SG35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26SG35HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26SG35HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26SG35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26SG35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26SG35HN-LC
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SUPPLY 5V 8-SOIC datasheet.pdf
SHELF OPEN RACK NON VENT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 26A D2PAK datasheet.pdf
CARDEDGE 18POS .156 BLACK datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 0.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf