ITT Cannon, LLC CA3100E14S-7SBF80A176-05
CA3100E14S-7SBF80A176-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E14S-7SBF80A176-05
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E14S-7SBF80A176-05.pdf
Availability of CA3100E14S-7SBF80A176-05
QUANTITY
CA3100E14S-7SBF80A176-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E14S-7SBF80A176-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E14S-7SBF80A176-05
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E14S-7SBF80A176-05
Related LinksCA3100E14S-7, CA3100E14S-7SBF80A176-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E14S-7SBF80A176-05 Details Description
Related parts for CA3100E14S-7SBF80A176-05
DRAWER DESK TOP 16.87"X13.87"X3" datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 61.01VC SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONTACT SIGNAL H1 P R/A 30 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf