ITT Cannon, LLC CA3100E20-14PBF80
CA3100E20-14PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E20-14PBF80
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E20-14PBF80.pdf
Availability of CA3100E20-14PBF80
QUANTITY
CA3100E20-14PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E20-14PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E20-14PBF80
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert20-14
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E20-14PBF80
Related LinksCA3100E2, CA3100E20-14PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E20-14PBF80 Details Description
Related parts for CA3100E20-14PBF80
IDC CABLE - MCF10K/MC10F/MCF10K datasheet.pdf
VARISTOR 675V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 12.8888MHZ CMOS SMD datasheet.pdf