ITT Cannon, LLC CA3100E20-15PBF80-05
CA3100E20-15PBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E20-15PBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E20-15PBF80-05.pdf
Availability of CA3100E20-15PBF80-05
QUANTITY
CA3100E20-15PBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E20-15PBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E20-15PBF80-05
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E20-15PBF80-05
Related LinksCA3100E20-, CA3100E20-15PBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E20-15PBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E20-15PBF80-05
JUMPER-H9992TR/1852OR/H9992TR12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT PG/STDF GOLD 1 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
ANTENNA CHIP COMPACT 2GHZ datasheet.pdf
Connector Receptacle 65 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 SKT RECP datasheet.pdf
72P + PE MALE INSERT 10A 250V/UL datasheet.pdf