ITT Cannon, LLC CA3100E20-7SB05
CA3100E20-7SB05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E20-7SB05
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E20-7SB05.pdf
Availability of CA3100E20-7SB05
QUANTITY
CA3100E20-7SB05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E20-7SB05
Internal Part NumberEIS-CA3100E20-7SB05
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert20-7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E20-7SB05
Related LinksCA3100E, CA3100E20-7SB05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E20-7SB05 Details Description
Related parts for CA3100E20-7SB05
MODULE PIC18F248/258/448/458 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 2500VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO220AA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.5A 67 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 0.45MA 540 MOHM datasheet.pdf