ITT Cannon, LLC CA3100E22-14PBF80F0-05
CA3100E22-14PBF80F0-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-14PBF80F0-05
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG WALL MNT RCPT 19POS
Datasheet Download
CA3100E22-14PBF80F0-05.pdf
Availability of CA3100E22-14PBF80F0-05
QUANTITY
CA3100E22-14PBF80F0-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-14PBF80F0-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-14PBF80F0-05
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
FeaturesStrain Relief
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-14PBF80F0-05
Related LinksCA3100E22-1, CA3100E22-14PBF80F0-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-14PBF80F0-05 Details Description
Related parts for CA3100E22-14PBF80F0-05
PHOTODIODE UV 100MM SQ BNC CONN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf