ITT Cannon, LLC CA3100E22-23SB02-05
CA3100E22-23SB02-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E22-23SB02-05
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E22-23SB02-05.pdf
Availability of CA3100E22-23SB02-05
QUANTITY
CA3100E22-23SB02-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E22-23SB02-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E22-23SB02-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-23
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E22-23SB02-05
Related LinksCA3100E22, CA3100E22-23SB02-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E22-23SB02-05 Details Description
Related parts for CA3100E22-23SB02-05
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf
SMD-8 SSR DUAL 1 FORM A/B, C datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf