ITT Cannon, LLC CA3100E24-28SBF80A176-05
CA3100E24-28SBF80A176-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E24-28SBF80A176-05
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E24-28SBF80A176-05.pdf
Availability of CA3100E24-28SBF80A176-05
QUANTITY
CA3100E24-28SBF80A176-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E24-28SBF80A176-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E24-28SBF80A176-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishGold
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E24-28SBF80A176-05
Related LinksCA3100E24-28, CA3100E24-28SBF80A176-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E24-28SBF80A176-05 Details Description
Related parts for CA3100E24-28SBF80A176-05
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 10-MSOP datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN RA datasheet.pdf