ITT Cannon, LLC CA3100E28-11SB05-14
CA3100E28-11SB05-14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-11SB05-14
Brief Description
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E28-11SB05-14.pdf
Availability of CA3100E28-11SB05-14
QUANTITY
CA3100E28-11SB05-14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-11SB05-14
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-11SB05-14
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert28-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-11SB05-14
Related LinksCA3100E28, CA3100E28-11SB05-14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-11SB05-14 Details Description
Related parts for CA3100E28-11SB05-14
CONVERTER DC/DC 12V 300W OUT datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5.2V 350W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 2CH PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X32 P-GRADE 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 350MA 40V SOD323 datasheet.pdf