ITT Cannon, LLC CA3100E28-12SYBF80
CA3100E28-12SYBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-12SYBF80
Brief Description
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E28-12SYBF80.pdf
Availability of CA3100E28-12SYBF80
QUANTITY
CA3100E28-12SYBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-12SYBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-12SYBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-12SYBF80
Related LinksCA3100E28, CA3100E28-12SYBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-12SYBF80 Details Description
Related parts for CA3100E28-12SYBF80
D-SUB CABLE - MMM25K/MC26M/X datasheet.pdf
SWITCH DIP HALF PITCH 6POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 22 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/PIN WALL datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 1.6A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 68PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 280MA 640 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf