ITT Cannon, LLC CA3100E28-5SBF80A232
CA3100E28-5SBF80A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28-5SBF80A232
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E28-5SBF80A232.pdf
Availability of CA3100E28-5SBF80A232
QUANTITY
CA3100E28-5SBF80A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28-5SBF80A232
Internal Part NumberEIS-CA3100E28-5SBF80A232
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert28-5
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A, 135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28-5SBF80A232
Related LinksCA3100E28-, CA3100E28-5SBF80A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28-5SBF80A232 Details Description
Related parts for CA3100E28-5SBF80A232
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 20POS .050 VERT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf