ITT Cannon, LLC CA3100E28A16SBF80
CA3100E28A16SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E28A16SBF80
Brief Description
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E28A16SBF80.pdf
Availability of CA3100E28A16SBF80
QUANTITY
CA3100E28A16SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E28A16SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E28A16SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert28-A16
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E28A16SBF80
Related LinksCA3100E2, CA3100E28A16SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E28A16SBF80 Details Description
Related parts for CA3100E28A16SBF80
RES 3.6K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 4NS 144BGA datasheet.pdf
WIRE JOINT NYLON 2 22 2 16 AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 37C P /33 10CR 18" NI datasheet.pdf