ITT Cannon, LLC CA3100E32-15PB
CA3100E32-15PB picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-15PB
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-15PB.pdf
Availability of CA3100E32-15PB
QUANTITY
CA3100E32-15PB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-15PB
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-15PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions8
Shell Size - Insert32-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-15PB
Related LinksCA3100E, CA3100E32-15PB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-15PB Details Description
Related parts for CA3100E32-15PB
IC FLOAT-PT COPROC 25MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DBEF-D400 45 DEGREE 14" X 14" datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2A 58 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 33K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CIR CONN ANGLE HARAX M12 4P MALE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf