ITT Cannon, LLC CA3100E32-15SB
CA3100E32-15SB picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-15SB
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32-15SB.pdf
Availability of CA3100E32-15SB
QUANTITY
CA3100E32-15SB Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-15SB
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-15SB
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert32-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-15SB
Related LinksCA3100E, CA3100E32-15SB Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-15SB Details Description
Related parts for CA3100E32-15SB
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PC BOARD 3UX160MM PPH W/BUSES datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 65W datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR LASER NPN 20-50MM 12-24V datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.5A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 810MA 465 MOHM datasheet.pdf