ITT Cannon, LLC CA3100E32-17PB02-05
CA3100E32-17PB02-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-17PB02-05
Brief Description
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-17PB02-05.pdf
Availability of CA3100E32-17PB02-05
QUANTITY
CA3100E32-17PB02-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-17PB02-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-17PB02-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert32-17
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating135A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-17PB02-05
Related LinksCA3100E32, CA3100E32-17PB02-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-17PB02-05 Details Description
Related parts for CA3100E32-17PB02-05
CAP CER 1.5PF 50V NPO 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF 15V SOT-363 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Header 76 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf