ITT Cannon, LLC CA3100E32-5PBF80
CA3100E32-5PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-5PBF80
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-5PBF80.pdf
Availability of CA3100E32-5PBF80
QUANTITY
CA3100E32-5PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-5PBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-5PBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert32-5
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating245A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-5PBF80
Related LinksCA3100E3, CA3100E32-5PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-5PBF80 Details Description
Related parts for CA3100E32-5PBF80
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES MO 1W 4.7K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
RES SMD 900 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 77.7 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY TFT LCD 28-QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf