ITT Cannon, LLC CA3100E32-6SB02
CA3100E32-6SB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-6SB02
Brief Description
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E32-6SB02.pdf
Availability of CA3100E32-6SB02
QUANTITY
CA3100E32-6SB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-6SB02
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-6SB02
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions23
Shell Size - Insert32-6
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A, 74A, 135A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-6SB02
Related LinksCA3100E, CA3100E32-6SB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-6SB02 Details Description
Related parts for CA3100E32-6SB02
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SSD 224GB SCSI datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .229M 19POS datasheet.pdf
RES 110 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED OR 12V WIRE datasheet.pdf
CAP CER 100PF 12KV ZM RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
26500 15C 15#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 0.225A SOT23 datasheet.pdf