Vishay/Dale RWR81S4R22FRB12
RWR81S4R22FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R22FRB12
Brief Description
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R22FRB12.pdf
Availability of RWR81S4R22FRB12
QUANTITY
RWR81S4R22FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R22FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R22FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R22FRB12
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R22FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R22FRB12 Details Description
Related parts for RWR81S4R22FRB12
JUMPER-H1502TR/A3049V/H1502TR 12 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2"X 36YD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
TRANSMITTER RC SYST FM 1SW datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V AMBER datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PIN CONTACT 16-14AWG CRIMP datasheet.pdf
XCEDE 4W 4PVH 8COL datasheet.pdf