ITT Cannon, LLC CA3100E32-7PWBF80
CA3100E32-7PWBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32-7PWBF80
Brief Description
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32-7PWBF80.pdf
Availability of CA3100E32-7PWBF80
QUANTITY
CA3100E32-7PWBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32-7PWBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100E32-7PWBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32-7PWBF80
Related LinksCA3100E3, CA3100E32-7PWBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32-7PWBF80 Details Description
Related parts for CA3100E32-7PWBF80
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
JUMPER-H1501TR/A3048V/H1501TR 4" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.75A 8MSOP datasheet.pdf
COMPUTER SGL-BD BL2000 SRAM/FLSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A SYNC 16-VQFN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 36POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf