ITT Cannon, LLC CA3100E32A10PBF80-08
CA3100E32A10PBF80-08 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A10PBF80-08
Brief Description
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100E32A10PBF80-08.pdf
Availability of CA3100E32A10PBF80-08
QUANTITY
CA3100E32A10PBF80-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A10PBF80-08
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A10PBF80-08
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions54
Shell Size - Insert32-A10
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A10PBF80-08
Related LinksCA3100E32A, CA3100E32A10PBF80-08 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A10PBF80-08 Details Description
Related parts for CA3100E32A10PBF80-08
CAP CER 10UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
LED IND LIGHT 12V YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC REG DL BST/LINEAR SYNC 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A SOP8 datasheet.pdf
FUSE 10A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V Z5U 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER F032MW-3 5C1-1 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf