ITT Cannon, LLC CA3100E32A47PB15
CA3100E32A47PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E32A47PB15
Brief Description
CONN RCPT 47POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
CA3100E32A47PB15.pdf
Availability of CA3100E32A47PB15
QUANTITY
CA3100E32A47PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E32A47PB15
Internal Part NumberEIS-CA3100E32A47PB15
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions47
Shell Size - Insert32-A47
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E32A47PB15
Related LinksCA3100E3, CA3100E32A47PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E32A47PB15 Details Description
Related parts for CA3100E32A47PB15
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MKS26K datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 177.9MM SQ PVC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC DRIVER LVDS DIFF 3V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf