ITT Cannon, LLC CA3100ER24-28P
CA3100ER24-28P picture photo
Mfg. Part Number
CA3100ER24-28P
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3100ER24-28P.pdf
Availability of CA3100ER24-28P
QUANTITY
CA3100ER24-28P Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100ER24-28P
Internal Part NumberEIS-CA3100ER24-28P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100ER24-28P
Related LinksCA3100E, CA3100ER24-28P Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100ER24-28P Details Description
Related parts for CA3100ER24-28P
RES SMD 174 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT HS 14DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR/DVR 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 174 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf