Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y14964K30000B9W
Y14964K30000B9W picture photo
Mfg. Part Number
Y14964K30000B9W
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 0.15W 1206
Datasheet Download
Y14964K30000B9W.pdf
Availability of Y14964K30000B9W
QUANTITY
Y14964K30000B9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y14964K30000B9W
Internal Part NumberEIS-Y14964K30000B9W
SeriesVSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.15W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y14964K30000B9W
Y14964K30000B9W Details Description
Related parts for Y14964K30000B9W
IDC CABLE - AKC40H/AE40G/AKC40H datasheet.pdf
CONN XA HOUSING 15 POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
IC MPU MPC6XX 200MHZ 255FCCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 10POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 5% 7W 2726 datasheet.pdf