ITT Cannon, LLC CA3100F14S-5SBF80-05
CA3100F14S-5SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F14S-5SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F14S-5SBF80-05.pdf
Availability of CA3100F14S-5SBF80-05
QUANTITY
CA3100F14S-5SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F14S-5SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100F14S-5SBF80-05
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert14S-5
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F14S-5SBF80-05
Related LinksCA3100F14S, CA3100F14S-5SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F14S-5SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100F14S-5SBF80-05
IC USB SWITCH DUAL SP3T 12UTQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 264K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERMINAL BASE TRACK datasheet.pdf
22UF 160V 10X30MM 85C 15000H datasheet.pdf