ITT Cannon, LLC CA3100F18-23SBF80-05
CA3100F18-23SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F18-23SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F18-23SBF80-05.pdf
Availability of CA3100F18-23SBF80-05
QUANTITY
CA3100F18-23SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F18-23SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100F18-23SBF80-05
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert18-23
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F18-23SBF80-05
Related LinksCA3100F18-, CA3100F18-23SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F18-23SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100F18-23SBF80-05
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 5V LP SER 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 80MHZ 48TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMC datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 10POLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI/SRL 3M 32-TQFN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight 16-WQFN (4x4) datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf