ITT Cannon, LLC CA3100F22-2SBF80
CA3100F22-2SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F22-2SBF80
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F22-2SBF80.pdf
Availability of CA3100F22-2SBF80
QUANTITY
CA3100F22-2SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F22-2SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100F22-2SBF80
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-DTL-5015, CA-B
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-2
TerminationCrimp
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F22-2SBF80
Related LinksCA3100F2, CA3100F22-2SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F22-2SBF80 Details Description
Related parts for CA3100F22-2SBF80
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf