ITT Cannon, LLC CA3100F32-7SBF80
CA3100F32-7SBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100F32-7SBF80
Brief Description
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100F32-7SBF80.pdf
Availability of CA3100F32-7SBF80
QUANTITY
CA3100F32-7SBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100F32-7SBF80
Internal Part NumberEIS-CA3100F32-7SBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert32-7
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A, 41A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100F32-7SBF80
Related LinksCA3100F3, CA3100F32-7SBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100F32-7SBF80 Details Description
Related parts for CA3100F32-7SBF80
TERM SOLDER TURRET .187" .140"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 100KSPS 44-PLCC datasheet.pdf
CABLE PNL NL128102AC28-04 20 20 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A AXIAL datasheet.pdf