ITT Cannon, LLC CA3100R22-18SBF80-05
CA3100R22-18SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100R22-18SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100R22-18SBF80-05.pdf
Availability of CA3100R22-18SBF80-05
QUANTITY
CA3100R22-18SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100R22-18SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100R22-18SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert22-18
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100R22-18SBF80-05
Related LinksCA3100R22-, CA3100R22-18SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100R22-18SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100R22-18SBF80-05
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 769 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWTCH OCTAL ROTARY DIP THRU HOLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 8A TO-220FP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
FUSE OFK3 32V 70A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
FUSE 400A datasheet.pdf