ITT Cannon, LLC CA3101E32-1SB02
CA3101E32-1SB02 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101E32-1SB02
Brief Description
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3101E32-1SB02.pdf
Availability of CA3101E32-1SB02
QUANTITY
CA3101E32-1SB02 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101E32-1SB02
Internal Part NumberEIS-CA3101E32-1SB02
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions5
Shell Size - Insert32-1
Contact FinishSilver
FeaturesShrink Boot Adapter
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 245A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101E32-1SB02
Related LinksCA3101E, CA3101E32-1SB02 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101E32-1SB02 Details Description
Related parts for CA3101E32-1SB02
SW ROLLER SPDT 5A W/WIRES 125V datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048W/H1506TR12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS R/A HPI T/H datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 8-11.5V datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V JB 0603 datasheet.pdf