API Delevan P1330-104K
P1330-104K picture photo
Mfg. Part Number
P1330-104K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100UH 347MA 1.68 OHM
Datasheet Download
P1330-104K.pdf
Availability of P1330-104K
QUANTITY
P1330-104K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-104K
Internal Part NumberEIS-P1330-104K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±10%
Current Rating347mA
Current - Saturation132mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.68 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-104K
Related LinksP1330, P1330-104K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-104K Details Description
Related parts for P1330-104K
CABLE HDD 2XIDE/AT-BUS HDD .7M datasheet.pdf
CONN FERRULE 10AWG YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 100KSPS 28-SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 115FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4 OHM 300W datasheet.pdf
HEADER HOUSING ASSY, EP 2.5 RA, datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf