Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BLAAP
VJ0603D1R0BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BLAAP
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BLAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R0BLAAP
QUANTITY
VJ0603D1R0BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BLAAP
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 120/240VAC CHAS datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 20% 310VAC AXI datasheet.pdf