ITT Cannon, LLC CA3101F22-22SF80
CA3101F22-22SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101F22-22SF80
Brief Description
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3101F22-22SF80.pdf
Availability of CA3101F22-22SF80
QUANTITY
CA3101F22-22SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101F22-22SF80
Internal Part NumberEIS-CA3101F22-22SF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101F22-22SF80
Related LinksCA3101F2, CA3101F22-22SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101F22-22SF80 Details Description
Related parts for CA3101F22-22SF80
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DUAL 4-STG BIN COUNTER 14SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf