ITT Cannon, LLC CA3101R12S-3SF80
CA3101R12S-3SF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA3101R12S-3SF80
Brief Description
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA3101R12S-3SF80.pdf
Availability of CA3101R12S-3SF80
QUANTITY
CA3101R12S-3SF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3101R12S-3SF80
Internal Part NumberEIS-CA3101R12S-3SF80
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert12S-3
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3101R12S-3SF80
Related LinksCA3101R1, CA3101R12S-3SF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3101R12S-3SF80 Details Description
Related parts for CA3101R12S-3SF80
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 10A TO220FP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC LOW PWR TXRX 2.4 GHZ 48-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 12 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES SMD 4.02 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4"TEFLEX MUHFM datasheet.pdf
CABLE CONN 2POLE BLUE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 600W datasheet.pdf