ITT Cannon, LLC CA3102E14SA7PBF80A176
CA3102E14SA7PBF80A176 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E14SA7PBF80A176
Brief Description
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA3102E14SA7PBF80A176.pdf
Availability of CA3102E14SA7PBF80A176
QUANTITY
CA3102E14SA7PBF80A176 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E14SA7PBF80A176
Internal Part NumberEIS-CA3102E14SA7PBF80A176
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert14S-A7
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E14SA7PBF80A176
Related LinksCA3102E14S, CA3102E14SA7PBF80A176 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E14SA7PBF80A176 Details Description
Related parts for CA3102E14SA7PBF80A176
RACEWAY SM 2PC W/ADH IVRY 6' datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 50K 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 0.082UF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 30UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
SSD 400GB 2.5" SATA III 5V datasheet.pdf